AKCE

Doporučujeme:

Zveme Vás na vernisáž výstavy obrazů malíře FRANTIŠKA DVOŘÁKA a slavnostní uvedení filmu "Když se řekne František Dvořák" za účasti delegace. Pondělí 28.8. v 19 hodin v Městském kině v Novém Boru.
Malíř, kreslíř, grafik, ilustrátor, restaurátor a varhaník František Dvořák studoval na akademii mezi lety 1949-1953 v ateliéru Vlastimila Rady. Byl spoluzakladatelem skupiny Experiment a od roku 1954 byl také členem Umělecké besedy. Nejblíže mu byl abstraktní projev, často s duchovní tématikou. Dvořák se přátelil s Janem Kaplickým a dům, který pro tohoto umělce světoznámý architekt vytvořil je jedinou jeho kompletní realizací u nás.
VERNISÁŽ VÝSTAVY OBRAZŮ - FRANTIŠEK DVOŘÁK, Kultura Nový Bor, Město Nový Bor, Novoborsko. Ve filmu účinkují: Akad. arch. David Vávra, český sochař, malíř a scénograf Stanislav Kolíbal, malíř a vitrážista Jan Jemelka, František Dvořák ml. aj.

 

 

Proběhlé akce:

 

BETLÉMSKÉ SVĚTLO
10. - 16.3, a 21. - 23.3.
kino Nový Bor www.kinonb.cz
 

 

 

25. - 26. únor 2022
MASOPUST V DUCHU KARNEVALU
Česko-brazilské dny

 

20.11. sobota od 16:30
SNOW FILM FEST
Ty nejlepší filmy o zimních sportech z celého světa i z domácí produkce. Pravidelně se můžete těšit na celovečerní pásmo špičkových filmů o extrémním lyžování, zimním lezení, snowboardingu, snow-kitingu a dalších zimních radovánkách. Dva bloky filmů + přednáška, soutěž o ceny a občerstvení.


26.8. čtvrtek
Slavnostní uvedení výstavy za účasti autorky:
INGE KOSKOVÁ - KRESBY
(hosté: spisovatelka Lenka Kuhar Daňhelová, flétnistka Monika Duarte Štreitová, kytarista Daniel Štreit Duarte, úvodní slovo: Jindřich Štreit) 

on-line přenosy, rozhovory i koncerty 

KREJČÍK HONZA z knihovny v Novém Boru

 

Spolupracovali jsme na záznamu koncertu skupiny

BIG BALLS

 

MASOPUST: TAM TAM BATUCADA + VIBRASIL SAMBA SHOW + RICARDO HOINEFF
13. února 2021 v 17h živě z Městského kina 

https://www.facebook.com/kulturanb/

Záznam z livestreamu Masopust Nový Bor 2021

 

OPTIMIK

30. ledna 2021 živě z Městského kina 

na facebooku www.facebook.com/kulturanb a na youtube Kultura Nový Bor

 

na facebooku: https://www.facebook.com/kulturanb/videos/411812849920395

Kulturní instituce i umělci samotní v době koronavirové hledají způsoby, jak se dostat k uším a očím diváků – alespoň u monitorů. Novoborská kapela Optimik vydala před Vánocemi nové album, a pod křídly Kultury Nový Bor, s.r.o, připravuje online přenos postavený právě na desce Tour de Bor (zazní ale i skladby zbrusu nové a jedna starší), spojený s rozhovorem – dotazy budou moci klást i diváci na sociálních sítích. Přenos z novoborského Městského kina se uskuteční v sobotu 30. ledna v 17:00, možnost sledování bude na Facebooku (stránky Kultura Nový Bor a Optimik 2). Rock-popová skupina letos oslaví 25 let existence a na letní sezonu připravuje průřez svým pestrým repertoárem i velký výroční koncert.

(Ondřej Pour)

Českolipský deník: https://ceskolipsky.denik.cz/ctenar-reporter/kapela-optimik-zahraje-zive-z-noveho-boru-20210124.html

 

Novinky